Paweł Lech
- Otrzymał 4 776 głosów
- Klub Koalicja Obywatelska
- Okręg wyborczy nr 2, Praga-Południe
Urodził się w 1965 roku na Grochowie i nieprzerwanie mieszka w Warszawie. Doświadczony samorządowiec, od lat zaangażowany w sprawy społeczno-polityczne i rozwój Warszawy, zwłaszcza tej po prawej stronie Wisły.
Ukończył Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego. W 1990 r. obronił pracę magisterską pod tytułem „Sytuacja dziecka niepełnosprawnego w klasie szkoły masowej”. Temat pracy w nowatorski sposób ujmował problem segregacji w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych. Wybór tematu – podobnie jak całej ścieżki kształcenia – był podyktowany pasją społecznikowską zapoczątkowaną wstąpieniem w 1976 r. do harcerstwa. Przez ponad dwadzieścia lat był instruktorem harcerskim, zaangażowanym w działalność organizacji pozarządowych.
Od 1990 roku do dziś prowadzi własną działalność gospodarczą.
W 1994 r. po raz pierwszy wystartował w wyborach samorządowych z bezpartyjnego Forum Mieszkańców Pragi Południe i został radnym Dzielnicy Praga Południe. Od tej pory cały czas jest wybierany przez mieszkańców dzielnicy do różnych szczebli samorządu m.st. Warszawy:
- w 1998 r. wybrany z listy AWS do Rady Dzielnicy oraz do istniejącej tylko jedną kadencję Rady Powiatu Warszawskiego, gdzie pełnił funkcję Przewodniczącego klubu radnych AWS,a także Przewodniczącego Rady Społecznej Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe, którą to funkcję sprawuje do dziś. Przez wiele lat był także członkiem Rady Społecznej Szpitala Grochowskiego;
- W 2006 r. został Przewodniczącym Koła Platformy Obywatelskiej na Pradze Południe. W tym samym roku w wyborach samorządowych został wybrany do Rady m.st. Warszawy. Przewodniczył Komisji Rewizyjnej oraz Doraźnej Komisji ds. EURO 2012. W kolejnych kadencjach był Przewodniczącym Komisji Zdrowia i Komisji Sportu;
- Radnym Rady m.st. Warszawy jest nieprzerwanie do dziś.
W styczniu 2011 r. roku został społecznym doradcą Prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. samorządu. W ramach tej działalności brał udział w pracach nad nowelizacją ustawy samorządowej.
Jest pomysłodawcą wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej w Warszawie dla uczniów szkół podstawowych.
W latach 90-tych był pomysłodawcą jednej z pierwszych ścieżek rowerowych w Warszawie wzdłuż kanału Wystawowego i walczył o budowę kładki pieszo-rowerowej pod mostem Łazienkowskim.
Aktywnie spędza wolny czas. Jego hobby to biegi na orientację i rowerowa jazda na orientację. Latem z całą rodziną, żoną i trzema córkami preferuje caravaning.
Góry są Jego pasją. Oprócz ukochanych Tatr, które przeszedł wzdłuż i w szerz, udało mu się zdobyć Elbrus, Monte Rose, Mont Blanc, Jebel Toubkal i osiągnąć krawędź Kilimandżaro. Przeszedł Główny Szlak Beskidzki i najpiękniejsze trasy trekkingowe na świecie m.in. wokół Annapurny, w Patagonii „W-Trek Torres del Paine” i „Fitz Roy”. Poznał także „żelazne drogi Dolomitów” i ferraty w Czechach, w Słowacji i w Niemczech.
Dyżur: spotkanie po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu terminu za pośrednictwem Biura Rady m.st. Warszawy.
Adres: Biuro Rady m.st. Warszawy, Pałac Kultury i Nauki, piętro XX, pokój radnych (2020).
Telefon: 22 443 05 83
- Komisje: Edukacji, Sportu, Rekreacji i Turystyki, Zdrowia
Oświadczenie majątkowe, końcowe 2024-02-29
Zobacz
Oświadczenie majątkowe, coroczne 2023
Zobacz
Oświadczenie majątkowe, coroczne 2022
Zobacz
Oświadczenie majątkowe, coroczne 2021
Zobacz
Oświadczenie majątkowe, coroczne 2020
Zobacz
Oświadczenie majątkowe, coroczne 2019
Zobacz
Oświadczenie majątkowe, coroczne 2018
Zobacz
Oświadczenie majątkowe, początkowe 2024-06-03
Zobacz
Metryka
changes-registry
Expand