Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP > Menu przedmiotowe > Budżet i polityka finansowa m.st. Warszawy > Podatki i opłaty lokalne > Podatki i opłaty lokalne

Podatki i opłaty lokalne

  Drukuj
 
Komunikat w sprawie decyzji ustalających wysokość podatku na 2020 rok

Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski zadecydował o wznowieniu wysyłki decyzji o wysokości podatku od nieruchomości na rok 2020. Decyzje będą wysyłane sukcesywnie.

Pod koniec marca w związku z pandemią wstrzymano wysyłkę decyzji podatkowych. Teraz, po poprawie sytuacji epidemicznej i wcześniejszej konsultacji z Sanepidem wysyłka dokumentów została wznowiona.

Zobowiązanie podatkowe powstaje z dniem doręczenia decyzji ustalającej wysokość podatku i jest płatne po jej otrzymaniu w terminach określonych w decyzji.

Warto dodać, że stołeczni radni w maju przyjęli uchwałę o przedłużeniu o 90 dni terminów płatności rat podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec 2020 r. Z tej formy wsparcia mogli skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji spowodowanych epidemią.

Interpretacje podatkowe
 
 
Rejestr zmian
 
jak korzystać z BIP | rejestr zmian | redakcja BIP | mapa serwisu | kontakt | dane osobowe