Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy
RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP > Menu przedmiotowe > Budżet i polityka finansowa m.st. Warszawy > Podatki i opłaty lokalne > Podatki i opłaty lokalne

Podatki i opłaty lokalne

  Drukuj
 
UWAGA! WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE PŁATNOŚCI PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI!

W obliczu zagrożenia epidemicznego, Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski zadecydował o wstrzymaniu wysyłki decyzji o wysokości podatku od nieruchomości na 2020 r. To bardzo ważna wiadomość dla mieszkańców Warszawy!

Zgodnie z obowiązującą ustawą, wszystkie osoby fizyczne, zobowiązane do zapłaty podatku od nieruchomości, muszą uiścić pierwszą ratę podatku (1/4 całej kwoty) w 14 dni od otrzymania decyzji. To oznacza, że dopóki właściciel nieruchomości nie otrzyma decyzji - nie będzie musiał teraz uiszczać podatku! Dzięki wstrzymaniu wysyłki, taka sytuacja dotyczyć będzie zdecydowanej większości podatników.

Decyzją Prezydenta m.st. Warszawy decyzje podatkowe będą wysyłane dopiero po ustaniu zagrożenia epidemicznego.

Równocześnie, Prezydent m.st. Stołecznego Rafał Trzaskowski zwróci się do rządu, do ministra finansów, o wydanie rozporządzenia, która pozwoli przesunąć o trzy miesiące termin płatności pierwszej i drugiej raty podatku w przypadku tych osób, które decyzję podatkową już otrzymały.

Rozporządzenie jest potrzebne, ponieważ Prezydent Miasta – w świetle obecnych przepisów- może podejmować decyzje podatkowe tylko w indywidualnych sprawach i tylko na wniosek podatnika.

Zaprzestanie bezpośredniej obsługi klientów w Centrum Obsługi Podatnika w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego [więcej]
Interpretacje podatkowe
 
 
Rejestr zmian
 
jak korzystać z BIP | rejestr zmian | redakcja BIP | mapa serwisu | kontakt | dane osobowe