Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy
RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP > Menu podmiotowe > Rada m.st. Warszawy > Radni > Radny m.st. Warszawy Marek Szolc

Radny m.st. Warszawy Marek Szolc

  Drukuj
 
Marek Szolc Radny:

Dyżur: spotkanie po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu terminu i miejsca za pośrednictwem Biura Rady m.st. Warszawy lub mailowym.
Adresy: Biuro Rady m.st. Warszawy, Pałac Kultury i Nauki, piętro XX, pokój radnych (2020).
Urząd dzielnicy Praga Południe (ul. Grochowska 274) lub Urząd dzielnicy Rembertów (al. gen. Antoniego Chruściela) m.st. Warszawy.
Telefon: 22 443 05 83 lub 888 432 720
e-mail: mszolc@radny.um.warszawa.pl

Działalność w Radzie m.st. Warszawy:

Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska.

Marek Szolc - Urodziłem się w 1992 r. w Łodzi. Jestem warszawiakiem z wyboru i z serca. Od 6 lat mieszkam i działam na Pradze-Południe, którą razem z Rembertowem reprezentuję w Radzie m. st. Warszawy.

Jestem prawnikiem i ekspertem do spraw ochrony środowiska. Zdobyłem dyplom z prawa polskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz z prawa francuskiego na Université de Poitiers. Jestem absolwentem 26. edycji Szkoły Liderów Politycznych, alumnem prestiżowego programu mentoringowego Mentors4Starters oraz dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Zawsze chciałem działać publicznie i na rzecz spraw, w które wierzę. Choć podczas studiów pracowałem z sukcesami w wiodących, międzynarodowych kancelariach prawnych Rödl & Partner oraz Clifford Chance, zdecydowałem się kontynuować karierę w sektorze pozarządowym. Byłem prawnikiem w fundacji ClientEarth Pawnicy dla Ziemi zajmującej się ochroną przyrody, walką z zanieczyszczeniem powietrza oraz zmianami klimatu. Jednocześnie jako wolontariusz wspierałem działania Warszawskiego Alarmu Smogowego. Obecnie jestem członkiem zarządu i sekretarzem regionu warszawskiego Nowoczesnej i pracuję w Sejmie jako prawnik, legislator oraz ekspert ds. ochrony środowiska Klubu Poselskiego Nowoczesna.

Moje priorytety w tej kadencji to walka ze smogiem, działanie na rzecz lepszego transportu publicznego, rowerowego i przestrzegania praw pieszych, wspieranie tworzenia przyjaznych przestrzeni i ulic miejskich oraz promowanie energetyki obywatelskiej tak, by Warszawa jako miasto zaczęła energicznie przeciwdziałać przyczynom zmian klimatu.
Jako członek społeczności LGBT+ będę też pilnował przestrzegania jej praw w mieście oraz monitorował wdrażanie w warszawskim samorządzie polityk mających przeciwdziałać dyskryminacji osób LGBT+.

W wolnych chwilach można mnie spotkać na siłowni plenerowej, strzelnicy łuczniczej albo z książką na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych.

Zakres zainteresowań:

  • ekonomia ekologiczna,
  • zrównoważony rozwój,
  • transformacja energetyczna,
  • progresywne polityki miejskie,
  • prawa społeczności LGBT+.

Media społecznościowe:

 
 
Wprowadził Traczyk Ewa (Biuro Rady m.st. Warszawy (RW)) 30-10-2018
Aktualizujący Traczyk Ewa (Biuro Rady m.st. Warszawy (RW)) 14-06-2019
Zatwierdzający Traczyk Ewa (Biuro Rady m.st. Warszawy (RW)) 14-06-2019
Publikujący Świeca Jakub (Gabinet Prezydenta (GP)) 14-06-2019
Liczba odwiedzin: 552
Rejestr zmian
 
jak korzystać z BIP | rejestr zmian | redakcja BIP | mapa serwisu | kontakt | dane osobowe