Kanał Wyżej
Radna m.st. Warszawy Agnieszka Borowska

Radna:
Klubu Koalicja Obywatelska  Okręg wyborczy nr 6, Białołęka, Praga-Północ  Otrzymała 5 196 głosów
Dyżur: spotkanie po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu terminu i miejsca za pośrednictwem Biura Rady m.st. Warszawy.
Adres: Biuro Rady m.st. Warszawy, Pałac Kultury i Nauki, piętro XX, pokój radnych (2020).
Telefon: 22 443 05 83, pokój 2001.
e-mail: aborowska@radny.um.warszawa.pl
Działalność w Radzie m.st. Warszawy: Komisje: Budżetu i Finansów, Infrastruktury i Inwestycji, Polityki Społecznej i Rodziny.   interpelacje
Wiceprzewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny
Agnieszka Borowska –  socjolog, innowatorka i liderka zmian. W latach 2010 – 2018  była radną dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia.
Jej działalność samorządową ukształtowało doświadczenie społeczne, które zdobywała od 2008 roku pełniąc funkcję prezesa Stowarzyszenia Moja Białołęka. Tworzy wiele projektów społecznych, badawczych i kulturalnych. Jest autorką pierwszego w Polsce Społecznego Studium Inwestycji "Mapy Marzeń Koniecznych Białołęczan" za które otrzymała nominację od Szkoły Liderów do prestiżowej nagrody europejskiej za Innowacje i Jakość w Polityce.

Zainicjowała powstanie 4 parków z placami zabaw, powstanie przychodni wielospecjalistycznej ze szpitalem chirurgii jednego dnia na ul. Przykoszarowej, przystąpienie do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego obszaru o powierzchni 670 ha i wiele innych.

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Szkoły Liderów, uczestniczka programu rządowego Departamentu USA w 2014 roku wzmacniającego przywództwo w społeczności lokalnej i budowę społeczeństwa obywatelskiego. Otrzymała wyróżnienie założyciela Szkoły Liderów prof. Zbigniewa Pełczyńskiego za ponadprzeciętny zapał w działaniach lokalnych „Jestem ZAP-aleńcem.” Otrzymała wyróżnienia za wolontariat Ośrodka Pomocy Społecznej Białołęka w latach 2010 – 2017. Zawodowo zajmuje się badaniami socjologicznymi i Corporate Identity. Współtworzona przez nią firma zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Wydawnictw Reklamowych IDEA 2000 za identyfikację wizualną firmy.
W Radzie miasta jako priorytet przyjęła rozwój Warszawy, w szczególności prawego brzegu Wisły. Wśród celów ma poprawę infrastruktury drogowej, nowe inwestycje sportowe takie jak baseny przy szkołach, Warszawskie Centrum Sportów Wodnych nad Kanałem Żerańskim, wsparcie systemu oświaty oraz budowę świetlic pozaszkolnych i społecznych. Jej priorytetem jest modernizacja obwałowania rzeki Długiej.
Jest Warszawianką od czterech pokoleń.

Prywatnie - szczęśliwą żoną Aleksandra i matką dwóch córek. Jej hobby to żeglarstwo, fotografia, wycieczki rowerowe i joga śmiechu.<strong>strona główna</strong>
warszawa19115.pl
um.warszawa.pl
radawarszawy.um.warszawa.pl
www dzielnic
<strong>kontakt</strong>
MENU
Dokumenty
Radni m.st. Warszawy

Wersja standardowa