Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy


Menu

Bieżący katalog: Komisje

Katalog wyżej: Rada m.st. Warszawy

Lista artykułów:


Komisje Rady m.st. Warszawy

zobacz:

Komisja Rewizyjna

  1. Maciej Wyszyński - Przewodniczący
  2. Dariusz Lasocki - Wiceprzewodniczący
  3. Justyna Zając - Wiceprzewodnicząca
  4. Dariusz Dziekanowski
  5. Sebastian Kędzierski
  6. Wiktor Klimiuk
  7. Dorota Lutomirska 
  8. Joanna Staniszkis

Zakres działania:

  • zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz Statutu miasta stołecznego Warszawy


Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

  1. Joanna Dymowska – Przewodnicząca
  2. Sebastian Kędzierski - Wiceprzewodniczący 
  3. Tadeusz Ross - Wiceprzewodniczący
  4. Agnieszka Jaczewska-Golińska
  5. Oliwer Kubicki
  6. Anna Nehrebecka-Byczewska
  7. Aleksandra Śniegocka-Goździk

Zakres działania

  • zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz Statutu miasta stołecznego Warszawy


 Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego

  1. Piotr Mazurek (KO) – Przewodniczący
  2. Anna Auksel-Sekutowicz - Wiceprzewodnicząca
  3. Tomasz Sybilski - Wiceprzewodniczący
  4. Maciej Binkowski
  5. Joanna Dymowska
  6. Filip Frąckowiak
  7. Renata Królak
  8. Cezary Jurkiewicz
  9. Olga Semeniuk
  10. Joanna Wiśniewska-Najgebauer

Zakres działania:

  • porządek publiczny i bezpieczeństwo obywateli,
  • ochrona przeciwpożarowa i przeciwpowodziowa,
  • opiniowanie projektów przepisów porządkowych niezbędnych dla zapewnienia ochrony życia lub zdrowia obywateli oraz dla zapewnienia porządku, spokoju bezpieczeństwa publicznego,
  • taksówki,
  • wnioski o odwołanie ławników;



Komisja Budżetu i Finansów

  1. Maria Łukaszewicz - Przewodnicząca
  2. Dorota Lutomirska - Wiceprzewodnicząca
  3. Kacper Pietrusiński - Wiceprzewodniczący
  4. Alicja Żebrowska - Wiceprzewodnicząca
  5. Tomasz Żyłka - Wiceprzewodniczący
  6. Agnieszka Borowska
  7. Mariusz Budziszewski 
  8. Dariusz Figura  
  9. Tomasz Herbich
  10. Ewa Malinowska-Grupińska
  11. Piotr Mazurek (KO)
  12. Sławomir Potapowicz
  13. Monika Sobczak
  14. Jarosław Szostakowski
  15. Michał Szpądrowski
  16. Piotr Szyszko
  17. Agnieszka Wyrwał
  18. Maciej Wyszyński

Zakres działania:

  • opiniowanie projektu budżetu oraz sprawozdań z działalności finansowej
    m.st. Warszawy,
  • opiniowanie projektów uchwał w sprawie podatków i opłat,
  • proponowanie wysokości sumy, do której Prezydent m.st. Warszawy może samodzielnie zaciągać zobowiązania,
  • opiniowanie procedury uchwalania budżetu oraz rodzajów i szczegółowości materiałów informacyjnych towarzyszących projektowi uchwały budżetowej



Komisja Edukacji

  1. Dorota Łoboda – Przewodnicząca
  2. Iwona Pawłowska - Wiceprzewodnicząca
  3. Błażej Poboży -  Wiceprzewodniczący
  4. Agata Diduszko-Zyglewska
  5. Tomasz Herbich
  6. Agnieszka Jaczewska-Golińska
  7. Paweł Lech
  8. Piotr Mazurek (PiS)
  9. Beata Michalec
  10. Magdalena Roguska
  11. Jarosław Szostakowski

Zakres działania:

  • oświata, w tym szkoły podstawowe, przedszkola i inne placówki oświatowo-wychowawcze.



Komisja Infrastruktury i Inwestycji

  1. Iwona Wujastyk - Przewodnicząca
  2. Maciej Binkowski - Wiceprzewodniczący
  3. Agnieszka Jaczewska-Golińska - Wiceprzewodnicząca
  4. Magdalena Roguska - Wiceprzewodnicząca
  5. Agnieszka Borowska
  6. Joanna Dymowska
  7. Mariusz Frankowski
  8. Wiktor Klimiuk
  9. Dariusz Lasocki
  10. Maria Łukaszewicz
  11. Iwona Pawłowska
  12. Błażej Poboży
  13. Paweł Sawicki
  14. Marek Szolc
  15. Alicja Żebrowska

Zakres działania:

  • drogi, ulice, mosty, place oraz organizacja ruchu drogowego,
  • wodociągi i zaopatrzenie w wodę, kanalizacja, usuwanie i oczyszczanie ścieków komunalnych, utrzymanie czystości i porządku, urządzenia komunalne, wysypiska
    i utylizacja odpadów komunalnych, zaopatrzenie w energię elektryczną, cieplną i gaz,
  • lokalny transport zbiorowy;


Komisja Kultury i Promocji Miasta

  1. Agata Diduszko-Zyglewska - Przewodnicząca
  2. Piotr Mazurek (PiS) - Wiceprzewodniczący
  3. Agnieszka Wyrwał - Wiceprzewodnicząca
  4. Małgorzata Zakrzewska - Wiceprzewodnicząca
  5. Anna Auksel-Sekutowicz
  6. Dariusz Dziekanowski
  7. Filip Frąckowiak
  8. Patryk Górski
  9. Tomasz Herbich
  10. Renata Królak
  11. Ewa Malinowska-Grupińska
  12. Beata Michalec
  13. Anna Nehrebecka-Byczewska
  14. Renata Niewitecka
  15. Iwona Pawłowska
  16. Błażej Poboży
  17. Tadeusz Ross
  18. Iwona Wujastyk
  19. Tomasz Żyłka

Zakres działania:

  • kultura w tym biblioteki miejskie i inne placówki upowszechniania kultury,
  • promocja m.st. Warszawy,
  • wznoszenie pomników,
  • stołeczne zabytki;


Komisja ds. Nazewnictwa Miejskiego

  1. Anna Nehrebecka-Byczewska - Przewodnicząca
  2. Filip Frąckowiak - Wiceprzewodniczący
  3. Monika Jaruzelska - Wiceprzewodnicząca
  4. Anna Auksel-Sekutowicz
  5. Mariusz Frankowski
  6. Agnieszka Jaczewska-Golińska
  7. Piotr Mazurek (PiS)
  8. Beata Michalec
  9. Joanna Staniszkis

Zakres działania:

  • rozpatrywanie wniosków oraz opiniowanie projektów uchwał w sprawie nadawania nazw obiektom miejskim w m.st. Warszawie,
  • opiniowanie wniosków w sprawach herbu gminy;


Komisja Ładu Przestrzennego

  1. Ewa Janczar - Przewodnicząca
  2. Jarosław Kaczyński - Wiceprzewodniczący
  3. Oliwer Kubicki - Wiceprzewodniczący
  4. Piotr Żbikowski - Wiceprzewodniczący
  5. Sebastian Kędzierski
  6. Wiktor Klimiuk
  7. Kacper Pietrusiński
  8. Paweł Sawicki
  9. Monika Sobczak
  10. Marek Szolc

Zakres działania:

  • ład przestrzenny,
  • opiniowanie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego,
  • administracja architektoniczno-budowlana, nadzór budowlany,
  • geodezja i kartografia;


Komisja Ochrony Środowiska

  1. Marek Szolc - Przewodniczący
  2. Beata Michalec - Wiceprzewodnicząca
  3. Joanna Staniszkis - Wiceprzewodnicząca 
  4. Piotr Szyszko - Wiceprzewodniczący    
  5. Monika Jaruzelska
  6. Oliwer Kubicki
  7. Magdalena Roguska
  8. Monika Sobczak 
  9. Maciej Wyszyński
  10. Piotr Żbikowski
  11. Justyna Zając

Zakres działania:

  • ochrona środowiska i przyrody,
  • gospodarka wodna,
  • zieleń komunalna i zadrzewienie,
  • gospodarka odpadami;

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny

  1. Aleksandra Śniegocka-Goździk - Przewodnicząca
  2. Agnieszka Borowska - Wiceprzewodnicząca
  3. Tomasz Herbich - Wiceprzewodniczący
  4. Jarosław Szostakowski - Wiceprzewodniczący
  5. Mariusz Budziszewski
  6. Agata Diduszko-Zyglewska
  7. Monika Jaruzelska
  8. Dorota Łoboda
  9. Renata Niewitecka
  10. Tadeusz Ross
  11. Olga Semeniuk
  12. Agnieszka Wyrwał
  13. Alicja Żebrowska

Zakres działania:

  • polityka społeczna, w tym ośrodki pomocy społecznej i zakłady opiekuńcze,
  • program „Warszawa bez barier”,
  • opiniowanie projektów uchwał podejmowanych na podstawie przepisów dotyczących wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi,
  • polityka prorodzinna;


Komisja Rozwoju Gospodarczego i Cyfryzacji

  1. Mariusz Frankowski - Przewodniczący
  2. Renata Niewitecka - Wiceprzewodnicząca
  3. Joanna Dymowska
  4. Ewa Janczar
  5. Jarosław Kaczyński
  6. Andrzej Kropiwnicki
  7. Michał Szpądrowski

Zakres działania:

  • utrzymanie miejskich obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych,
  • opiniowanie spraw związanych z prywatyzacją mienia komunalnego,
  • opiniowanie projektów przepisów prawa miejscowego dotyczących zasad i trybu korzystania z miejskich obiektów i urządzeń użyteczności publicznej,
  • targowiska i hale targowe,
  • opiniowanie projektów programów gospodarczych,
  • opiniowanie projektów uchwał w sprawach majątkowych m.st. Warszawy, przekraczających zakres zwykłego zarządu,
  • opiniowanie projektów uchwał dotyczących przejęcia zadań z zakresu administracji rządowej i samorządowej,
  • opiniowanie zasad współdziałania z innymi gminami oraz wydzielania na ten cel odpowiedniego majątku,
  • opiniowanie projektów przepisów gminnych dotyczących zasad zarządu mieniem m.st. Warszawy,
  • zasady gospodarowania zasobem budownictwa komunalnego m.st. Warszawy,
  • zasady gospodarowania nieruchomościami będącymi własnością i pozostającymi w zarządzie m.st. Warszawy,
  • cmentarze,
  • zajmowanie się sprawami dotyczącymi infrastruktury teleinformatycznej, informatyzacji, nowych technologii, cyberbezpieczeństwa, e-usług i społeczeństwa informacyjnego w m.st. Warszawie,
  • analizowanie dostępnych rozwiązań informatycznych z zakresu e-administracji służących poprawie obsługi mieszkańców m.st. Warszawy;


Komisja Samorządowa i Integracji Europejskiej

  1. Olga Semeniuk - Przewodnicząca
  2. Mariusz Budziszewski - Wiceprzewodniczący
  3. Tomasz Żyłka - Wiceprzewodniczący
  4. Jacek Cieślikowski
  5. Tadeusz Ross
  6. Małgorzata Zakrzewska

Zakres działania:

  • opiniowanie projektów uchwał dotyczących zakresu działania jednostek pomocniczych oraz zasad przekazywania im składników mienia do korzystania oraz zasad przekazywania środków budżetowych na realizację zadań przez te jednostki,
  • problematyka integracji europejskiej, współpraca ze społecznościami lokalnymi
    i regionalnymi innych państw,
  • wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej,
  • współpraca z organizacjami pozarządowymi;



Komisja Sportu, Rekreacji i Turystyki

  1. Dariusz Dziekanowski - Przewodniczący
  2. Patryk Górski - Wiceprzewodniczący
  3. Renata Królak - Wiceprzewodnicząca
  4. Paweł Sawicki - Wiceprzewodniczący  
  5. Tomasz Herbich 
  6. Paweł Lech
  7. Piotr Mazurek (KO)
  8. Kacper Pietrusiński
  9. Sławomir Potapowicz
  10. Piotr Szyszko 
  11. Tomasz Sybilski
  12. Gabriela Szustek
  13. Maciej Wyszyński

 


Zakres działania:

  • kultura fizyczna,
  • tereny rekreacyjne i urządzenia sportowe,
  • inspirowanie działań zmierzających do podniesienia atrakcyjności turystycznej m.st. Warszawy,
  • opiniowanie dokumentów określających strategię rozwoju turystyki
    w m.st. Warszawie,
  • wyzwalanie społecznej aktywności poprzez współpracę z lokalnymi organizacjami, zajmującymi się turystyką,
  • opiniowanie wniosków i działań zmierzających do pozyskania dofinansowania rozwoju turystyki w m.st. Warszawie ze środków Unii Europejskiej,
  • inspirowanie i opiniowanie działań związanych z doskonaleniem i rozwijaniem systemu informacji turystycznej;



Komisja Statutowo-Regulaminowa

  1. Dariusz Lasocki - Przewodniczący
  2. Jarosław Kaczyński - Wiceprzewodniczący
  3. Wiktor Klimiuk
  4. Jarosław Szostakowski
  5. Iwona Wujastyk


Zakres działania:

  • zmiany statutu m.st. Warszawy oraz statutów dzielnic m.st. Warszawy,
  • opiniowanie projektów uchwał dotyczących zakresu kompetencji przekazanych dzielnicom m.st. Warszawy;


 Komisja Zdrowia

  1. Paweł Lech - Przewodniczący
  2. Maciej Binkowski - Wiceprzewodniczący
  3. Gabriela Szustek - Wiceprzewodnicząca
  4. Agata Diduszko-Zyglewska
  5. Cezary Jurkiewicz
  6. Dorota Lutomirska
  7. Maria Łukaszewicz
  8. Tomasz Sybilski
  9. Aleksandra Śniegocka-Goździk
  10. Alicja Żebrowska


Zakres działania:

  • ochrona zdrowia,
  • zapewnienie kobietom w ciąży opieki socjalnej, medycznej i prawnej;

Komisja Inwentaryzacyjna

  1. Michał Szpądrowski - Przewodniczący
  2. Jarosław Szostakowski - Wiceprzewodniczący
  3. Dariusz Figura
  4. Cezary Jurkiewicz
  5. Ewa Malinowska-Grupińska
  6. Sławomir Potapowicz

Zakres działania:

  • inwentaryzacja mienia m.st. Warszawy;

Komisja Etyki

  1. Joanna Wiśniewska-Najgebauer - Przewodnicząca
  2. Jacek Cieślikowski - Wiceprzewodniczący
  3. Cezary Jurkiewicz
  4. Anna Nehrebecka-Byczewska
  5. Gabriela Szustek

Zakres działania:


Wprowadził Traczyk Ewa (Biuro Rady m.st. Warszawy (RW)) 2018-11-27
Aktualizujący Traczyk Ewa (Biuro Rady m.st. Warszawy (RW)) 2019-12-11
Zatwierdzający Traczyk Ewa (Biuro Rady m.st. Warszawy (RW)) 2019-12-11
Publikujący Świeca Jakub (Gabinet Prezydenta (GP)) 2019-12-11
Wersja standardowa