Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy

Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP > Menu podmiotowe > Urzędy dzielnic > Praga-Północ > Zarząd Dzielnicy > Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ

Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ

  Drukuj
 
Imię
Ilona
Nazwisko
Soja-Kozłowska
Stanowisko
Burmistrz Dzielnicy
Adres
ul. ks. Ignacego Kłopotowskiego 15
03-708 Warszawa
Numer pokoju
404
Telefon
22 443 79 01
Faks
22 59-00-004
E-mail
i.kozlowska@um.warszawa.pl
Rys biograficzny

Ilona Soja - Kozłowska absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie na kierunku - ekonomia. Następnie zdobywała doświadczenie dotyczące consultingu i marketingu w firmach informatycznych i wydawnictwie. Przez 8 lat zajmowała kierownicze stanowisko w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Ukończyła kilkanaście kursów i szkoleń z zakresu funduszy europejskich, promocji i zarządzania. Prowadzi aktywną działalność społeczną, trzykrotnie była wybierana radną dzielnicy Bielany z jednym z najwyższych wyników poparcia w dzielnicy.

Od stycznia 2015 roku pełniła funkcję zastępcy burmistrza Dzielnicy Bielany, gdzie m.in. nadzorowała pracę Wydziału Architektury i Budownictwa, Wydziału Obsługi Mieszkańców, Wydziału Promocji.

W marcu 2016 r. wybrana na urząd burmistrza Dzielnicy Białołęka.

Objęła to stanowisko w trudnym dla dzielnicy okresie. Nie tylko świetnie poradziła sobie z kryzysem politycznym, ale wraz z pozostałymi członkami zarządu, zażegnała także kryzys w białołęckiej oświacie. Od realizacji pięciu inwestycji edukacyjnych została odsunięta firma, która przez problemy finansowe nie wywiązywała się z podpisanych umów. Obecnie szkoły są budowane przez nowych wykonawców, a trzy przedszkola już zostały ukończone i przyjęły dzieci.

Jako burmistrz Białołęki zarządzała rekordowym w skali stołecznej dzielnicy - ponad 100 milionowym rocznym budżetem inwestycyjnym. Podczas pełnienia przez nią funkcji burmistrza Białołęki, dzielnica z powodzeniem opracowała i wdrożyła własny program utwardzania dróg gruntowych, na który udało się pozyskać 2 min złotych. Dzięki temu projektowi tylko w tym roku jedenaście gruntowych dróg na Białołęce zyska asfalt.

Konsekwentnie realizowany pod jej rządami program konkursów dla niepublicznych przedszkoli doprowadził do tego, że w bieżącym roku szkolnym, po raz pierwszy w historii Białołęki - dzielnicy najmłodszej pod względem wieku mieszkańców, urząd zapewnił publiczne miejsca w przedszkolach dla wszystkich dzieci. Na tę chwilę dzielnica dysponuje nawet wolnymi publicznymi miejscami w przedszkolach, co jest ewenementem w przypadku dzielnicy z tak dużymi potrzebami w tym zakresie.

W czasie pełnienia przez nią funkcji burmistrza Białołęki oddane zostały do użytku: 4 żłobki, 4 przedszkola, nowy budynek ośrodka kultury, wybudowano bądź zmodernizowano kilkadziesiąt dróg, powstały nowe tereny zielone i place zabaw. Kolejnych kilkanaście inwestycji zostało przygotowanych do realizacji przez następny zarząd.

 

 
 
Wprowadził Jarzębski Artur (Dzielnica Praga-Północ) 17-10-2007
Aktualizujący Łasek Katarzyna (Dzielnica Praga-Północ) 12-12-2018
Zatwierdzający Cieślak Jacek (Dzielnica Praga-Północ) 12-12-2018
Publikujący Zawodnik-Moranowicz Ewa (Gabinet Prezydenta (GP)) 12-12-2018
Liczba odwiedzin: 25907
Rejestr zmian
 
jak korzystać z BIP | rejestr zmian | redakcja BIP | mapa serwisu | kontakt | dane osobowe