Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy
RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP > Menu podmiotowe > Biura Urzędu > Biuro Gospodarki Odpadami > Ogłoszenia i informacje > Pierwsze umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów

Pierwsze umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów

  Drukuj
 

We wtorek, 19 listopada, zostały podpisane pierwsze umowy z firmami, które będą odbierać śmieci od warszawiaków od lutego 2014 r.
 
Trzyletnie umowy na obsługę poszczególnych obszarów podpisano z następującymi firmami:

- dla obszaru V (Praga Południe i Praga Północ) – PPHU Lekaro, wartość umowy: ok. 114,4 mln zł brutto (patrz: treść umowy),

- dla obszaru VI (Rembertów, Wawer i Wesoła) - PPHU Lekaro, wartość umowy: ok. 96 mln zł brutto (patrz: treść umowy),

 - dla obszaru VII (Śródmieście) - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie, wartość umowy: 109,6 mln zł brutto (patrz: treść umowy),

 - dla obszaru VIII (Ursynów i Wilanów) – SITA Polska Sp z o.o., wartość umowy: 108 mln zł brutto (patrz: treść umowy).

Pełna dokumentacja przetargowa jest dostępna w internetowej Księdze Zamówień Publicznych m.st. Warszawy. Ujednolicona wersja Opisu Przedmiotu Zamówienia dostępna jest tutaj.

Wybrane firmy dostarczą mieszkańcom niezbędne pojemniki oraz worki na zbieranie odpadów. Warszawiacy, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów, będą je zbierać do trzech pojemników: śmieci zmieszane trafią do czarnych pojemników, segregowane papiery oraz plastik do pojemników w kolorze czerwonym, a szkło opakowaniowe – do pojemników zielonych.
 
Podpisywane umowy dotyczą odbioru i zagospodarowania odpadów, co oznacza, że zatrudnione firmy będą nie tylko wywozić śmieci z mieszkań, domów i biur, ale również dbać o ich przetworzenie. Będą one obowiązywać przez trzy kolejne lata: od lutego 2014 r. do końca stycznia 2017 r.
 
W praktyce oznacza to, że od 1 lutego 2014 r., śmieci będą odbierane od mieszkańców tych dzielnic według następujących zasad:

1. zabudowa jednorodzinna:
a. odpady zmieszane (odpadki kuchenne etc.): co najmniej raz na dwa tygodnie,
b. odpady segregowane – suche (papier, karton, plastik, kartony po sokach i mleku etc.): co najmniej raz na cztery tygodnie,
c. szkło: co najmniej raz na cztery tygodnie;

2. zabudowa wielorodzinna:
a. odpady zmieszane: co najmniej dwa razy w tygodniu,
b. odpady segregowane – suche: co najmniej raz na tydzień,
c. szkło: co najmniej raz na cztery tygodnie.
 
Odpady wielkogabarytowe ze wszystkich typów nieruchomości będą odbierane w ramach zbiórek akcyjnych, co najmniej raz na cztery tygodnie. Dodatkowo, w okresie poświątecznym, organizowane będą dwie zbiórki choinek. Odpady zielone, m.in. liście, będą odbierane, od maja do listopada, w każdym tygodniu danego miesiąca od soboty do poniedziałku.

 
 
Wprowadził BZMW/ext.mwyrzykowski 28-11-2013
Aktualizujący Kasicki Aleksander (GO) (Biuro Gospodarki Odpadami (GO)) 06-05-2014
Zatwierdzający bzmw/jkrzywiec 06-05-2014
Publikujący Zawodnik-Moranowicz Ewa (Gabinet Prezydenta (GP)) 07-05-2014
Liczba odwiedzin: 4406
Rejestr zmian
 
jak korzystać z BIP | rejestr zmian | redakcja BIP | mapa serwisu | kontakt | dane osobowe