Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy
RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP > Menu podmiotowe > Biura Urzędu > Biuro Gospodarki Odpadami > Dodatkowe informacje > Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) i mobilne punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (MPSZOK)

Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) i mobilne punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (MPSZOK)

  Drukuj
 

W m.st. Warszawie działają dwa punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). Konsorcjum PARTNER Sp. z o.o. i PARTNER Dariusz Apelski prowadzi PSZOK przy ul. Płytowej 1, a  P.P.H.U LEKARO Jolanta Zagórska - przy ul. Zawodzie 1.

Zadaniem punktów jest bezpłatne przyjmowanie od mieszkańców odpadów komunalnych, takich jak przedmioty z tworzyw sztucznych, metalu, drewna, zużyte opony, odpady wielkogabarytowe czy gruz z przeprowadzonych samodzielnie remontów, a przede wszystkim odpady komunalne niebezpieczne, takie jak farby, lakiery, kleje, detergenty i chemikalia oraz opakowania po nich, świetlówki i baterie, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Ponadto, do punktów PSZOK mieszkańcy mogą przez cały rok oddawać odpady zielone.
Poniżej szczegółowe informacje dla mieszkańców w zakresie korzystania z PSZOK:

Informacje dla mieszkańców w zakresie korzystania z PSZOK dla m.st. Warszawy

Dodatkowo, punkty PSZOK są wspomagane odpowiednio przystosowanymi samochodami, tzw. mobilnymi punktami selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (MPSZOK). Mobilne punkty zbiórki kursują dwa razy w tygodniu (w środy i soboty), zatrzymując się w określonych godzinach w 40 wyznaczonych punktach na terenie miasta. Dzięki temu mieszkańcy, którzy nie mogą dostarczyć odpadów komunalnych niebezpiecznych do PSZOK, mają możliwość zrobienia tego poprzez przyniesienie tych odpadów do MPSZOK. Poniżej szczegółowe informacje dla mieszkańców w zakresie korzystania z MPSZOK:

Informacje dla mieszkańców w zakresie korzystania z MPSZOK dla m.st. Warszawy

Dodatkowo informacje dla mieszkańców w zakresie korzystania z PSZOK i MPSZOK wraz z harmonogramem znajdują się na stronie www.czysta.um.warszawa.pl.

Załączniki:
Data ogłoszenia:
06-09-2019
Data wprowadzenia:  05-09-2019
 
 
Wprowadził Kwiatkowska Katarzyna (Biuro Gospodarki Odpadami (GO)) 05-09-2019
Aktualizujący Kwiatkowska Katarzyna (Biuro Gospodarki Odpadami (GO)) 24-09-2019
Zatwierdzający Toporowicz Monika (Biuro Gospodarki Odpadami (GO)) 25-09-2019
Publikujący Rysiewska-Dąbkowska Faustyna (Gabinet Prezydenta (GP)) 25-09-2019
Liczba odwiedzin: 377
Rejestr zmian
 
jak korzystać z BIP | rejestr zmian | redakcja BIP | mapa serwisu | kontakt | dane osobowe